Xilinx XQV300-6PQ240I
XQV300-6PQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XQV300-6PQ240I
Brief Description
XILINX IC XQV300-6PQ240I Available
Datasheet Download
XQV300-6PQ240I.pdf
Availability of XQV300-6PQ240I
QUANTITY
XQV300-6PQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XQV300-6PQ240I
Internal Part NumberEIS-XQV300-6PQ240I
Delivery TimeIn stock, ship XQV300-6PQ240IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQV300-
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQV300-6PQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XQV300-6PQ240I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryLap , multi-turn potentiometer
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs
Related LinksXQV300-, XQV300-6PQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XQV300-6PQ240I Details Description
Related parts for XQV300-6PQ240I
DIODE GEN PURP 1.4KV 300A DO205 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENS PROX M18 16MM NPN-NC UNSHLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 80MA SC70 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 430K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 16 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf