Exar Corporation XR16M670IL32-0B-EB
XR16M670IL32-0B-EB picture photo
Mfg. Part Number
XR16M670IL32-0B-EB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD FOR XR16M670-B 32QFN
Datasheet Download
XR16M670IL32-0B-EB.pdf
Availability of XR16M670IL32-0B-EB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XR16M670IL32-0B-EB Order Process
Ship out your order
Specifications of XR16M670IL32-0B-EB
Internal Part NumberEIS-XR16M670IL32-0B-EB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, UART
Embedded-
Utilized IC / PartXR16M670
Primary Attributes1-Channel (Single)
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XR16M670IL32-0B-EB
Related LinksXR16M670I, XR16M670IL32-0B-EB Datasheet, Exar Corporation Distributor
XR16M670IL32-0B-EB Details Description
Related parts for XR16M670IL32-0B-EB
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 93.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 1.7KVAC QC TERM datasheet.pdf