Exar Corporation XR22800IL32TR-F
XR22800IL32TR-F picture photo
Mfg. Part Number
XR22800IL32TR-F
Manufacturer
Product Category
Interface - Controllers
Brief Description
IC USB TO 10/100 ETHERNET 32QFN
Datasheet Download
XR22800IL32TR-F.pdf
Availability of XR22800IL32TR-F
QUANTITY
XR22800IL32TR-F Order Process
Ship out your order
Specifications of XR22800IL32TR-F
Internal Part NumberEIS-XR22800IL32TR-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ProtocolEthernet
FunctionBridge, USB to Ethernet
InterfaceUSB
StandardsUSB 2.0, 10/100 Base-T/TX PHY
Voltage - Supply4.4 V ~ 5.25 V
Current - Supply185mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XR22800IL32TR-F
Related LinksXR22800, XR22800IL32TR-F Datasheet, Exar Corporation Distributor
XR22800IL32TR-F Details Description
Related parts for XR22800IL32TR-F
FUSE T/D PLUG TYPE S 3.2A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 12W datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf