Murata Electronics North America XRCGB24M000FAN00R0
XRCGB24M000FAN00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB24M000FAN00R0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 25ppm 6pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB24M000FAN00R0.pdf
Availability of XRCGB24M000FAN00R0
QUANTITY
XRCGB24M000FAN00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB24M000FAN00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB24M000FAN00R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXRCGB Series Crystal Resonators
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesXRCGB_F_N
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±40ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB24M000FAN00R0
Related LinksXRCGB24M0, XRCGB24M000FAN00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB24M000FAN00R0 Details Description
Related parts for XRCGB24M000FAN00R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 3ST 8B 24SOIC datasheet.pdf
14P MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf