Murata Electronics North America XRCGB30M000F2P00R0
XRCGB30M000F2P00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB30M000F2P00R0
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 20ppm 6pF 100 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB30M000F2P00R0.pdf
Availability of XRCGB30M000F2P00R0
QUANTITY
XRCGB30M000F2P00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB30M000F2P00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB30M000F2P00R0
FamilyCrystals
SeriesXRCGB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB30M000F2P00R0
Related LinksXRCGB30M0, XRCGB30M000F2P00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB30M000F2P00R0 Details Description
Related parts for XRCGB30M000F2P00R0
CONN PLUG 48POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.1A SC-74 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
JFET N-CH 10MA 30MW USFP datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.49" ORNGE/WHT datasheet.pdf