Murata Electronics North America XRCGB33M868F4G00R0
XRCGB33M868F4G00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB33M868F4G00R0
Brief Description
Crystal 33.8680MHz 45ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB33M868F4G00R0.pdf
Availability of XRCGB33M868F4G00R0
QUANTITY
XRCGB33M868F4G00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB33M868F4G00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB33M868F4G00R0
TypeMHz Crystal
Frequency33.868MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±45ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB33M868F4G00R0
Related LinksXRCGB33M8, XRCGB33M868F4G00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB33M868F4G00R0 Details Description
Related parts for XRCGB33M868F4G00R0
JUMPER-H1507TR/A2015N/X 4" datasheet.pdf
FILTER LINE 8MH 4A VERTICAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD 5V HS LVDS 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 2GBIT 63FBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf