Cree Inc. XRCWHT-L1-R250-007A4
XRCWHT-L1-R250-007A4 picture photo
Mfg. Part Number
XRCWHT-L1-R250-007A4
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XRCWHT-L1-R250-007A4.pdf
Availability of XRCWHT-L1-R250-007A4
QUANTITY
XRCWHT-L1-R250-007A4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCWHT-L1-R250-007A4
Internal Part NumberEIS-XRCWHT-L1-R250-007A4
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® XR-C
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test71 lm (67 lm ~ 74 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.5V
Lumens/Watt @ Current - Test58 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max500mA
Viewing Angle90°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package12°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCWHT-L1-R250-007A4
Related LinksXRCWHT-L1-, XRCWHT-L1-R250-007A4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XRCWHT-L1-R250-007A4 Details Description
Related parts for XRCWHT-L1-R250-007A4
TRANS NPN 20V 0.025A SOT323 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 25V 0603 datasheet.pdf
IC BUS SWTCH 2PORT 20BIT 48TSSOP datasheet.pdf
COUNTER 7 CHAR 100V CHASSIS MT datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.50MM 24POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SCS FOAM 100 X 200 X 1500MM LONG datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf