Cree Inc. XREWHT-L1-R250-006B6
XREWHT-L1-R250-006B6 picture photo
Mfg. Part Number
XREWHT-L1-R250-006B6
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
Datasheet Download
XREWHT-L1-R250-006B6.pdf
Availability of XREWHT-L1-R250-006B6
QUANTITY
XREWHT-L1-R250-006B6 Order Process
Ship out your order
Specifications of XREWHT-L1-R250-006B6
Internal Part NumberEIS-XREWHT-L1-R250-006B6
Standard Package250
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test65 lm (62 lm ~ 67 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test56 lm/W
Thermal Resistance of Package8°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XREWHT-L1-R250-006B6
Related LinksXREWHT-L1-, XREWHT-L1-R250-006B6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XREWHT-L1-R250-006B6 Details Description
Related parts for XREWHT-L1-R250-006B6
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1/2" BLK 4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 4B 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN CHAMP BAIL MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FPGA 700 I/O 1930BGA datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 250MA SOD123 datasheet.pdf