Exar Corporation XRT75R12DIB-L
XRT75R12DIB-L picture photo
Mfg. Part Number
XRT75R12DIB-L
Manufacturer
Product Category
Interface - Telecom
Brief Description
Datasheet Download
XRT75R12DIB-L.pdf
Availability of XRT75R12DIB-L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XRT75R12DIB-L Order Process
Ship out your order
Specifications of XRT75R12DIB-L
Internal Part NumberEIS-XRT75R12DIB-L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Oct/2013
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Telecom
Series-
PackagingTray
Function*
InterfaceLIU
Number of Circuits12
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply-
Power (Watts)*
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case420-LBGA
Supplier Device Package420-TBGA (35x35)
Includes*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRT75R12DIB-L
Related LinksXRT75R, XRT75R12DIB-L Datasheet, Exar Corporation Distributor
XRT75R12DIB-L Details Description
Related parts for XRT75R12DIB-L
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 300K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
5.08MM PWR REC RA 0.76AULF 30CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.1V 4-USP datasheet.pdf