Exar Corporation XRT86VL38IB
XRT86VL38IB picture photo
Mfg. Part Number
XRT86VL38IB
Brief Description
IC LIU/FRAMER T1/E1/J1 8CH 420BG
Datasheet Download
XRT86VL38IB.pdf
Availability of XRT86VL38IB
QUANTITY
XRT86VL38IB Order Process
Ship out your order
Specifications of XRT86VL38IB
Internal Part NumberEIS-XRT86VL38IB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Function*
Interface-
Number of Circuits*
Voltage - Supply3.3V
Current - Supply-
Power (Watts)*
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case420-BBGA
Supplier Device Package420-PBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRT86VL38IB
Related LinksXRT86, XRT86VL38IB Datasheet, Exar Corporation Distributor
XRT86VL38IB Details Description
Related parts for XRT86VL38IB
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 38POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 2.5MM datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 6POS datasheet.pdf
RES 12 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf