Exar Corporation XRT91L82IB
XRT91L82IB picture photo
Mfg. Part Number
XRT91L82IB
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC TXRX SONET/SDH 16BIT 196STBGA
Datasheet Download
XRT91L82IB.pdf
Availability of XRT91L82IB
QUANTITY
XRT91L82IB Order Process
Ship out your order
Specifications of XRT91L82IB
Internal Part NumberEIS-XRT91L82IB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLXRT91L82IB(-F) 22/Oct/2010
Standard Package126
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTray
TypeTransceiver
ProtocolSONET/SDH
Number of Drivers/Receivers-
DuplexFull
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case196-LBGA
Supplier Device Package196-STBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRT91L82IB
Related LinksXRT91, XRT91L82IB Datasheet, Exar Corporation Distributor
XRT91L82IB Details Description
Related parts for XRT91L82IB
SPACER BLACK FOR BACK MNT A7D datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.61A 257 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-MSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf