SunLED XZFBB45W-2
XZFBB45W-2 picture photo
Mfg. Part Number
XZFBB45W-2
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Datasheet Download
XZFBB45W-2.pdf
Availability of XZFBB45W-2
QUANTITY
XZFBB45W-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of XZFBB45W-2
Internal Part NumberEIS-XZFBB45W-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ColorBlue
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating745mcd
Lens Style/SizeRound with Domed Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Current - Test20mA
Viewing Angle40°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant470nm
Wavelength - Peak465nm
Features-
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package2-SMD
Size / Dimension3.50mm L x 2.80mm W
Height (Max)3.20mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XZFBB45W-2
Related LinksXZFBB, XZFBB45W-2 Datasheet, SunLED Distributor
XZFBB45W-2 Details Description
Related parts for XZFBB45W-2
CONN AUDIO JACK 2.5MM 4COND datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 4.5V 8DIP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFK20A/AE20/AFH20T datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC RED datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV ADJ 8LLP datasheet.pdf
XCEDE 4W 2PVH 8COL datasheet.pdf
TELEPHONE/DATA MOD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
MICRO 15C S 8" YEL NI datasheet.pdf