NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN1R3-30YL,115
PSMN1R3-30YL,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN1R3-30YL,115
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK
Datasheet Download
PSMN1R3-30YL,115.pdf
Availability of PSMN1R3-30YL,115
QUANTITY
PSMN1R3-30YL,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN1R3-30YL,115
Internal Part NumberEIS-PSMN1R3-30YL,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLFPAK Trench 6 MOSFETs
PCN Design/SpecificationSolder Material Update 14/Sep/2015
PCN Assembly/OriginT6 TrenchMOS 17/Jul/2013
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1
Series-
PackagingDigi-Reel®
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.3 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs100nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds6227pF @ 12V
Power - Max121W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-1023, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN1R3-30YL,115
PSMN1R3-30YL,115 Details Description
Related parts for PSMN1R3-30YL,115
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V/2.63V 8DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 0.6A 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 15POS SMD R/A datasheet.pdf
CASE FOR DATAREADY PRO KIT 12PC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
DGTL ISO 6KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0043UF RADIAL datasheet.pdf