Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000712K0000V9L
Y000712K0000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y000712K0000V9L
Brief Description
RES 12K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y000712K0000V9L.pdf
Availability of Y000712K0000V9L
QUANTITY
Y000712K0000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000712K0000V9L
Internal Part NumberEIS-Y000712K0000V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000712K0000V9L
Y000712K0000V9L Details Description
Related parts for Y000712K0000V9L
IC FREQ SYNTH DUAL 20LAMUCSP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC CLK DIVIDR 2:1 250MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE D 38POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 3W 3015 WIDE datasheet.pdf