Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000712K1000T0L
Y000712K1000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y000712K1000T0L
Brief Description
RES 12.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y000712K1000T0L.pdf
Availability of Y000712K1000T0L
QUANTITY
Y000712K1000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000712K1000T0L
Internal Part NumberEIS-Y000712K1000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000712K1000T0L
Y000712K1000T0L Details Description
Related parts for Y000712K1000T0L
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
STRAP WRIST LARGE datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DC-DC CONVERTERS 5V 30W 6.0A datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
2MM HM HDR ASY,12 ROW 072 R H datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf