Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000712R9000A0L
Y000712R9000A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y000712R9000A0L
Brief Description
RES 12.9 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y000712R9000A0L.pdf
Availability of Y000712R9000A0L
QUANTITY
Y000712R9000A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000712R9000A0L
Internal Part NumberEIS-Y000712R9000A0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.9
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000712R9000A0L
Y000712R9000A0L Details Description
Related parts for Y000712R9000A0L
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-100 BAR datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 100NH T57 datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf