Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007193R000T0L
Y0007193R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007193R000T0L
Brief Description
RES 193 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0007193R000T0L.pdf
Availability of Y0007193R000T0L
QUANTITY
Y0007193R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007193R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0007193R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)193
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007193R000T0L
Y0007193R000T0L Details Description
Related parts for Y0007193R000T0L
WASHER FLAT 1/4 FIBRE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS STACK 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V 4250MA SINGLE A datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.030" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1=400 METERS datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 5W SMBJ datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 25DB 250MW datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf