Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007195R000T9L
Y0007195R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007195R000T9L
Brief Description
RES 195 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0007195R000T9L.pdf
Availability of Y0007195R000T9L
QUANTITY
Y0007195R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007195R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0007195R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)195
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007195R000T9L
Y0007195R000T9L Details Description
Related parts for Y0007195R000T9L
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20SSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER -54.5V 1000W datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL CURR SENSE PDSO12 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SPI/SRL 1CH 10UMAX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf