Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000719K2000T9L
Y000719K2000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y000719K2000T9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 19.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y000719K2000T9L.pdf
Availability of Y000719K2000T9L
QUANTITY
Y000719K2000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000719K2000T9L
Internal Part NumberEIS-Y000719K2000T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.2k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000719K2000T9L
Y000719K2000T9L Details Description
Related parts for Y000719K2000T9L
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-SOIC datasheet.pdf
IC SW TEMP REMOTE 8-UMAX datasheet.pdf
IC DUAL 4STAGE SHIFT REG 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.7M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIGMA 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.4A 362 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SHRT RLLR datasheet.pdf