Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00071K78000V9L
Y00071K78000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00071K78000V9L
Brief Description
RES 1.78K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y00071K78000V9L.pdf
Availability of Y00071K78000V9L
QUANTITY
Y00071K78000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00071K78000V9L
Internal Part NumberEIS-Y00071K78000V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00071K78000V9L
Y00071K78000V9L Details Description
Related parts for Y00071K78000V9L
BIT SET HEX W/HOLDER 8PC datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.5A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44-VTLA datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (G-675-56X) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
ASSY 4 PR DBL ENTRY PIVOT II datasheet.pdf
10UF 25V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 10 V datasheet.pdf