Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007222R390B9L
Y0007222R390B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007222R390B9L
Brief Description
RES 222.39 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0007222R390B9L.pdf
Availability of Y0007222R390B9L
QUANTITY
Y0007222R390B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007222R390B9L
Internal Part NumberEIS-Y0007222R390B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)222.39
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007222R390B9L
Y0007222R390B9L Details Description
Related parts for Y0007222R390B9L
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY 3POS STR TIN datasheet.pdf
MML51 SW LENS RECT NO LEGEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 160 S/L datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2V 0.05A SOT-23 datasheet.pdf