Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000734K8250Q9L
Y000734K8250Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y000734K8250Q9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34.825K OHM 0.6W 0.02% RAD
Datasheet Download
Y000734K8250Q9L.pdf
Availability of Y000734K8250Q9L
QUANTITY
Y000734K8250Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000734K8250Q9L
Internal Part NumberEIS-Y000734K8250Q9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.825k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000734K8250Q9L
Y000734K8250Q9L Details Description
Related parts for Y000734K8250Q9L
BACKSHELL DB15 BLK PLASTIC 45DEG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 261 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf