Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00075K81500T9L
Y00075K81500T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00075K81500T9L
Brief Description
RES 5.815K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y00075K81500T9L.pdf
Availability of Y00075K81500T9L
QUANTITY
Y00075K81500T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00075K81500T9L
Internal Part NumberEIS-Y00075K81500T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.815k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00075K81500T9L
Y00075K81500T9L Details Description
Related parts for Y00075K81500T9L
IC OPAMP BUFFER 1.6GHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT-6 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24V 2.08A 50W datasheet.pdf
IC PSOC 8K FLASH 512B 20SSOP datasheet.pdf
LED PM INIDCATOR RECESSED GREEN datasheet.pdf
1.0 FB DIMM 240CKTS VERT SOCKET datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf