Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y000764K4000F9L
Y000764K4000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y000764K4000F9L
Brief Description
RES 64.4K OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y000764K4000F9L.pdf
Availability of Y000764K4000F9L
QUANTITY
Y000764K4000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y000764K4000F9L
Internal Part NumberEIS-Y000764K4000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y000764K4000F9L
Y000764K4000F9L Details Description
Related parts for Y000764K4000F9L
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE TAB FAST .250 datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3/16" datasheet.pdf
PATCHBAY 2 RACK JACK SOLDER LUG datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-4854-A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE 500A 1000V 3L PV BOLT-IN VE datasheet.pdf