Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00076R30000B9L
Y00076R30000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00076R30000B9L
Brief Description
RES 6.3 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y00076R30000B9L.pdf
Availability of Y00076R30000B9L
QUANTITY
Y00076R30000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00076R30000B9L
Internal Part NumberEIS-Y00076R30000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00076R30000B9L
Y00076R30000B9L Details Description
Related parts for Y00076R30000B9L
IC REG LDO 5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 60PS DL T/H 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 2MHZ 16DIP datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2312 datasheet.pdf
BUSBAR 3 PHASE 6 POLE 18X104MM datasheet.pdf
MEDIA MOD 100BASE-FX MULTIMODE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
ANTENNA SMD EIA 0402 2.4GHZ datasheet.pdf