Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00077K82000T0L
Y00077K82000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y00077K82000T0L
Brief Description
RES 7.82K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y00077K82000T0L.pdf
Availability of Y00077K82000T0L
QUANTITY
Y00077K82000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00077K82000T0L
Internal Part NumberEIS-Y00077K82000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.82k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00077K82000T0L
Y00077K82000T0L Details Description
Related parts for Y00077K82000T0L
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC 16-BIT FET BUS SW 48-TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DSUB 9 M CRIMP NMB FLOA G50 B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 1000V MBLS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf