Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00077K85000T0L
Y00077K85000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y00077K85000T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 7.85K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y00077K85000T0L.pdf
Availability of Y00077K85000T0L
QUANTITY
Y00077K85000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00077K85000T0L
Internal Part NumberEIS-Y00077K85000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.85k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00077K85000T0L
Y00077K85000T0L Details Description
Related parts for Y00077K85000T0L
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.63V SC70-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.08V VTH 8-SOIC datasheet.pdf
TXRX OPT SFP LC 1.25GBD datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
RJ45 CAT5 8P MA DE BK CABLE ASSY datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 160NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf