Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007800R000Q9L
Y0007800R000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007800R000Q9L
Brief Description
RES 800 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y0007800R000Q9L.pdf
Availability of Y0007800R000Q9L
QUANTITY
Y0007800R000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007800R000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y0007800R000Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)800
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007800R000Q9L
Y0007800R000Q9L Details Description
Related parts for Y0007800R000Q9L
CONN PLUG 6POS STR 50GOLD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 18-SOX datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMD datasheet.pdf
CAP MINI PANEL IND AMBER SEAL datasheet.pdf
THERMAL PAD 24X21.01X1MM datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TSOT23-8 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH REED SPST-NO 0.5A 15-20AT datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER B/T datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf