Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007880R000T9L
Y0007880R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0007880R000T9L
Brief Description
RES 880 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0007880R000T9L.pdf
Availability of Y0007880R000T9L
QUANTITY
Y0007880R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0007880R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0007880R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)880
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0007880R000T9L
Y0007880R000T9L Details Description
Related parts for Y0007880R000T9L
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
1.25MM M/M 26POS 28AWG 150MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TRANSCEIVER RF 868MHZ UART datasheet.pdf