Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0011226K200B9L
Y0011226K200B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0011226K200B9L
Brief Description
RES 226.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0011226K200B9L.pdf
Availability of Y0011226K200B9L
QUANTITY
Y0011226K200B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0011226K200B9L
Internal Part NumberEIS-Y0011226K200B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)226.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height0.413" (10.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0011226K200B9L
Y0011226K200B9L Details Description
Related parts for Y0011226K200B9L
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
16MM IND CTRL SQUARE SCRN BLACK datasheet.pdf
FUSE 12A 1400V HS FERRULE W/IND datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR REDUCTION SLEEVE 4 TO 6 AW datasheet.pdf
RES 360 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf