Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0013221K000B0L
Y0013221K000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0013221K000B0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 221K OHM 2W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0013221K000B0L.pdf
Availability of Y0013221K000B0L
QUANTITY
Y0013221K000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0013221K000B0L
Internal Part NumberEIS-Y0013221K000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Height0.413" (10.49mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0013221K000B0L
Y0013221K000B0L Details Description
Related parts for Y0013221K000B0L
MINITEK HDR VRT POL&LAT- datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP HV 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf