Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0014100R000T9L
Y0014100R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0014100R000T9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 1/5W 0.01% AXIAL
Datasheet Download
Y0014100R000T9L.pdf
Availability of Y0014100R000T9L
QUANTITY
Y0014100R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0014100R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0014100R000T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVMTA55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0014100R000T9L
Y0014100R000T9L Details Description
Related parts for Y0014100R000T9L
JUMPER-H2728TR/C2065S/H2728TR12" datasheet.pdf
FUSE HLDR RADIAL 125V 5A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 166MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 28 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
STATIC FIELD METER, DIGITAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf