Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0014220R390A0L
Y0014220R390A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0014220R390A0L
Brief Description
RES 220.39 OHM 1/5W 0.05% AXIAL
Datasheet Download
Y0014220R390A0L.pdf
Availability of Y0014220R390A0L
QUANTITY
Y0014220R390A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0014220R390A0L
Internal Part NumberEIS-Y0014220R390A0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220.39
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0014220R390A0L
Y0014220R390A0L Details Description
Related parts for Y0014220R390A0L
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
TWEEZER CUT POINT VRY FINE 4.53" datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W MELF datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1000V 35A PB datasheet.pdf
RES 25 OHM 50W 1% TO221 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 30POS GOLD datasheet.pdf
RIGHT ANGLE TAB, ACCUSERTER 2 datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.1UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf