Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0014470R000Q9L
Y0014470R000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0014470R000Q9L
Brief Description
RES 470 OHM 1/5W 0.02% AXIAL
Datasheet Download
Y0014470R000Q9L.pdf
Availability of Y0014470R000Q9L
QUANTITY
Y0014470R000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0014470R000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y0014470R000Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0014470R000Q9L
Y0014470R000Q9L Details Description
Related parts for Y0014470R000Q9L
CONN PLUG 20POS RACK & PANEL datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0606 datasheet.pdf
LUG datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf