Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00153K30000T19L
Y00153K30000T19L picture photo
Mfg. Part Number
Y00153K30000T19L
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Datasheet Download
Y00153K30000T19L.pdf
Availability of Y00153K30000T19L
QUANTITY
Y00153K30000T19L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00153K30000T19L
Internal Part NumberEIS-Y00153K30000T19L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.160" Dia x 0.375" L (4.06mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00153K30000T19L
Y00153K30000T19L Details Description
Related parts for Y00153K30000T19L
IC HEX INVERTER SOP14 TR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC PCMCIA PWR I/F SW 32HTSSOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 2.63V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf