Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0024100K000B9L
Y0024100K000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0024100K000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y0024100K000B9L.pdf
Availability of Y0024100K000B9L
QUANTITY
Y0024100K000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0024100K000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0024100K000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesH
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0024100K000B9L
Y0024100K000B9L Details Description
Related parts for Y0024100K000B9L
FIXED IND 1.2NH 450MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIZE 8 ARINC 600 AU datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC DIGITL MULTIPHASE CTRLR 48QFN datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI+ 2-4CELL 20VQFN datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT RECP datasheet.pdf
280UF 40V 9.53X68.26 AXI datasheet.pdf