Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y002410K0000S9L
Y002410K0000S9L picture photo
Mfg. Part Number
Y002410K0000S9L
Brief Description
RES 10K OHM .3W .001% RADIAL
Datasheet Download
Y002410K0000S9L.pdf
Availability of Y002410K0000S9L
QUANTITY
Y002410K0000S9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y002410K0000S9L
Internal Part NumberEIS-Y002410K0000S9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.001%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y002410K0000S9L
Y002410K0000S9L Details Description
Related parts for Y002410K0000S9L
IC LOG-LIMITING AMP HP 16-SOIC datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B QUAD 64LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSHRINK 25.4MM ID 50MM L datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf