Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y002433K0000B9L
Y002433K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y002433K0000B9L
Brief Description
RES 33K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y002433K0000B9L.pdf
Availability of Y002433K0000B9L
QUANTITY
Y002433K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y002433K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y002433K0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y002433K0000B9L
Y002433K0000B9L Details Description
Related parts for Y002433K0000B9L
R/A PLASTISOL 7 POS DIP SW datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 2A TUMT3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCB-ID20 CONTACT BLOCK 2N/C+1N/O datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
MARKER PLATE ALUMINUM 4HOLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf