Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y002433K0000B9L
Y002433K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y002433K0000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y002433K0000B9L.pdf
Availability of Y002433K0000B9L
QUANTITY
Y002433K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y002433K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y002433K0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesH
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y002433K0000B9L
Y002433K0000B9L Details Description
Related parts for Y002433K0000B9L
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 16-BIT D/A CONVERTER 16-DIP datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
NYLON MULTI 3/4" BLACK 75' datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 33K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 0.3W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf