Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0024350R000V9L
Y0024350R000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0024350R000V9L
Brief Description
RES 350 OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y0024350R000V9L.pdf
Availability of Y0024350R000V9L
QUANTITY
Y0024350R000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0024350R000V9L
Internal Part NumberEIS-Y0024350R000V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0024350R000V9L
Y0024350R000V9L Details Description
Related parts for Y0024350R000V9L
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 4KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 200A 150VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V RADIAL datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1A 1KV DBS datasheet.pdf