Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0054132K815T0L
Y0054132K815T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0054132K815T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 132.815K OHM 1/2W 0.01% AXL
Datasheet Download
Y0054132K815T0L.pdf
Availability of Y0054132K815T0L
QUANTITY
Y0054132K815T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0054132K815T0L
Internal Part NumberEIS-Y0054132K815T0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVTA
PackagingBulk
Resistance (Ohms)132.815k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0054132K815T0L
Y0054132K815T0L Details Description
Related parts for Y0054132K815T0L
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.23W SC88 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf