Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y005822K5000Q1L
Y005822K5000Q1L picture photo
Mfg. Part Number
Y005822K5000Q1L
Brief Description
RES 22.5K OHM 0.3W 0.02% AXIAL
Datasheet Download
Y005822K5000Q1L.pdf
Availability of Y005822K5000Q1L
QUANTITY
Y005822K5000Q1L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y005822K5000Q1L
Internal Part NumberEIS-Y005822K5000Q1L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.5k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y005822K5000Q1L
Y005822K5000Q1L Details Description
Related parts for Y005822K5000Q1L
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE SET datasheet.pdf
VARISTOR 612V 3.5KA DISC 11.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO216 datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B, AFS 1, TU datasheet.pdf
AQH SSR NON-ZERO-CROSS 0.3A datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf