Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0058649R000F0L
Y0058649R000F0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0058649R000F0L
Brief Description
RES 649 OHM 0.3W 1% AXIAL
Datasheet Download
Y0058649R000F0L.pdf
Availability of Y0058649R000F0L
QUANTITY
Y0058649R000F0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0058649R000F0L
Internal Part NumberEIS-Y0058649R000F0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0058649R000F0L
Y0058649R000F0L Details Description
Related parts for Y0058649R000F0L
BOX ABS BLACK 7.08"L X 8.08"W datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 1CH 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 130KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
OSC VCXO 16.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf