Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006099K9900T0L
Y006099K9900T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y006099K9900T0L
Brief Description
RES 99.99K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Datasheet Download
Y006099K9900T0L.pdf
Availability of Y006099K9900T0L
QUANTITY
Y006099K9900T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006099K9900T0L
Internal Part NumberEIS-Y006099K9900T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)99.99k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006099K9900T0L
Y006099K9900T0L Details Description
Related parts for Y006099K9900T0L
KIT TOOL FOR EG2110 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 150MA SMCP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
CABLE 3POS STR FMAL-R/A FMALE 2M datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf