Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062100R000F9L
Y0062100R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062100R000F9L
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y0062100R000F9L.pdf
Availability of Y0062100R000F9L
QUANTITY
Y0062100R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062100R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y0062100R000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062100R000F9L
Y0062100R000F9L Details Description
Related parts for Y0062100R000F9L
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SC70-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
FUSE COVER FOR GMT WITH TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
LAPPING FLM ALUM OXIDE 11"X 8.5" datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf