Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062105R850T9L
Y0062105R850T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062105R850T9L
Brief Description
RES 105.85 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0062105R850T9L.pdf
Availability of Y0062105R850T9L
QUANTITY
Y0062105R850T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062105R850T9L
Internal Part NumberEIS-Y0062105R850T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)105.85
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062105R850T9L
Y0062105R850T9L Details Description
Related parts for Y0062105R850T9L
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP VERY LO NOISE 5X6MM 22LD datasheet.pdf
PLATFORM PROG TOOLSTCK F920,F930 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 300V 20% 40KA datasheet.pdf
IC TXRX RS485 3.3V 8CFP datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
15W4 F HD R/A 30A M.BRKT 4-40 datasheet.pdf