Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006217K9400Q9L
Y006217K9400Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y006217K9400Q9L
Brief Description
RES 17.94K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y006217K9400Q9L.pdf
Availability of Y006217K9400Q9L
QUANTITY
Y006217K9400Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006217K9400Q9L
Internal Part NumberEIS-Y006217K9400Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.94k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006217K9400Q9L
Y006217K9400Q9L Details Description
Related parts for Y006217K9400Q9L
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 1POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 950MA 580 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW U.FL datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
PCB HEADER 180 5.00MM 3 POLE datasheet.pdf