Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00621R00000D9L
Y00621R00000D9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00621R00000D9L
Brief Description
RES 1 OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y00621R00000D9L.pdf
Availability of Y00621R00000D9L
QUANTITY
Y00621R00000D9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00621R00000D9L
Internal Part NumberEIS-Y00621R00000D9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00621R00000D9L
Y00621R00000D9L Details Description
Related parts for Y00621R00000D9L
CABLE ASSY SGL-END FEM 4POS 2M datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT .635MM 208POS DUAL SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DUAL 7V SOT-363 datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 15QFN datasheet.pdf
XLAMP CXA2540 LED WRM WHT datasheet.pdf
IR 14 GASKET REARMT NEOPRENE datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4000K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 8.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf