Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00622K70000D9L
Y00622K70000D9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00622K70000D9L
Brief Description
RES 2.7K OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y00622K70000D9L.pdf
Availability of Y00622K70000D9L
QUANTITY
Y00622K70000D9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00622K70000D9L
Internal Part NumberEIS-Y00622K70000D9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00622K70000D9L
Y00622K70000D9L Details Description
Related parts for Y00622K70000D9L
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 0.6A DL 10DFN datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 15W CLASS D 32UQFN datasheet.pdf