Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00622R30470B9L
Y00622R30470B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00622R30470B9L
Brief Description
RES 2.3047 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y00622R30470B9L.pdf
Availability of Y00622R30470B9L
QUANTITY
Y00622R30470B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00622R30470B9L
Internal Part NumberEIS-Y00622R30470B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.3047
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00622R30470B9L
Y00622R30470B9L Details Description
Related parts for Y00622R30470B9L
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 14POS W/SOCK datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
PIN TERM VINYL INSULATED 12-10A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf